
Edukacja
- 24 czerwca 2009
- wyświetleń: 3729
3 lata pracy lektora francuskiego
Lektor języka francuskiego pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego i 3 gimnazjach powiatu pszczyńskiego od września 2006 roku.

Stanowisko to zostało powołane w oparciu o umowę, jaką podpisał powiat pszczyński z CGRI (Komisariatem Generalnym do spraw Stosunków Międzynarodowych Wspólnoty Walonia-Bruksela). W ten sposób Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Walonia-Bruksela postanowiło wesprzeć nauczanie języka francuskiego w powiecie pszczyńskim, w tzw. "zwykłych" szkołach, to znaczy w takich , w których nie ma klas dwujęzycznych.
Lektor prowadzi zajęcia z młodzieżą w ramach dodatkowych, nieodpłatnych lekcji. Obecnie jest to pan Axel Louvrier z Belgii. W zajęciach przez niego prowadzonych bierze udział młodzież, która uczestniczy w projekcie "Klasy Frankofońskie na Śląsku" i uczy się w grupach frankofońskich DELF.
Edyta Wojciech
Koordynator projektu "Klasy Frankofońskie na Śląsku" w powiecie pszczyńskim
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

21 marcaDni otwarte szkół średnich w Pszczynie

[WIDEO, FOTO] Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc: prawie 50 uczniów dało popis swoich sił

[FOTO] Młodzież zna zasady funkcjonowania polskiego parlamentu. Konkurs w Chrobrym

Powiatowe szkoły z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną

Gorący temat[ZDJĘCIA] 100 dni do matury. Uczniowie pszczyńskich szkół zatańczyli poloneza

Gorący tematNajlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Nasze szkoły w rankingu!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.