
Edukacja
- 1 października 2009
- wyświetleń: 6443
Wymiana polsko-francuska w Chrobrym
W dniu 30 września odbyło się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie spotkanie z młodzieżą z francuskiego liceum w Aire sur la Lys (północno-zachodnia Francja).

W roku szkolnym 2008/2009, Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie rozpoczęło współpracę z francuskim liceum w Aire sur la Lys (północno-zachodnia Francja). Pierwszym etapem tej współpracy była korespondencja między uczniami oraz wymiana między naszymi placówkami. Gościliśmy w Pszczynie grupę 25 uczniów wraz z 2 opiekunami, w dniach od 8 do 12 września 2008.
Mamy nadzieję, że wymiana ta zapoczątkuje ścisłą współpracę pomiędzy naszymi szkołami i miastami. Nasi uczniowie z pewnością nawiążą cenne znajomości, a praktyka językowa stanowić będzie dla nich najlepszą motywację do nauki języków obcych i poznawania innych kultur. Wspólne przebywanie przyczyni się do wzajemnego zrozumienia, otwarcia na innych, na ich kulturę i poglądy.
Powiat
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

21 marcaDni otwarte szkół średnich w Pszczynie

[WIDEO, FOTO] Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc: prawie 50 uczniów dało popis swoich sił

[FOTO] Młodzież zna zasady funkcjonowania polskiego parlamentu. Konkurs w Chrobrym

Powiatowe szkoły z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną

Gorący temat[ZDJĘCIA] 100 dni do matury. Uczniowie pszczyńskich szkół zatańczyli poloneza

Gorący tematNajlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Nasze szkoły w rankingu!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.