Edukacja
- 19 września 2016
- wyświetleń: 5835
Akcja "Pomyśl i nie śmieć" wciąż trwa: nowe kosze na śmieci
W miniony czwartek Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Katowice ustawiło dwa kosze na śmieci w Wiśle Małej, w miejscach, w których najczęściej parkują osoby biwakujące nad zbiornikiem Goczałkowickim.
Jest to kolejny etap współpracy w ramach akcji "Pomyśl i nie śmieć", dzięki której w kwietniu tego roku, mieszkańcy Wisły Małej, wędkarze oraz harcerze wysprzątali obrzeża jeziora - od granicy z miejscowością Strumień do portu żeglarskiego w Wiśle Wielkiej.
Mam świadomość, że śmieci znowu są - jednakże jest ich dużo mniej i mam ogromną nadzieję, że z każdym rokiem będzie jeszcze mniej, co oczywiście jest efektem szeroko pojętych działań związanych z tegoroczną akcją "Pomyśl i nie śmieć", tj. z uprzątnięciem terenu, rozstawieniem tabliczek informacyjnych, monitoringiem terenu przez pracowników GPW Katowice oraz Straż Miejską, edukacją najmłodszych poprzez różnego rodzaju zajęcia i wycieczki zorganizowane w ramach patronatu GPW Katowice, którym naszą szkoła została objęta oraz rozstawienie koszy na śmieci. Żeby jednak wszystkie te działania przyniosły jeszcze lepsze efekty potrzeba, aby mieszkańcy włączyli się w dbanie o wspólne dobro jakim jest Jezioro Goczałkowickie. Bardzo proszę nie wrzucać żadnych prywatnych odpadów do koszy oraz o reagowanie na wszelkie akty wandalizmu, związane zarówno z zaśmiecaniem jak i niszczeniem koszy na śmieci, poprzez zgłoszenie tego odpowiednim służbom bądź też inicjatorom akcji "Pomyśl i nie śmieć" - mówi Marta Wojciechowska-Smolarz, radna, a zarazem mieszkanka Wisły Małej, która jest zarazem pomysłodawczynią akcji.
Warto także dodać, że w ramach akcji "Pomyśl i nie śmieć" Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach, w maju, objęło swym patronatem Szkołę Podstawową nr 13 w Wiśle Małej.
Obejmowanie patronatem placówek edukacyjnych to element realizowanej od dwóch lat polityki edukacyjnej i promocyjnej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które jak nigdy do tej pory, otwiera swoje najciekawsze obiekty dla mieszkańców regionu chcących dowiedzieć się, w jaki sposób przygotowywana jest woda, która płynie w ich kranach.
W ramach umowy z placówkami eksperci GPW organizują szkolne wycieczki, podczas których opowiadają o procesach służących uzdatnianiu wody i sprawdzaniu jej jakości.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
Śmieci, odpady
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj