
Edukacja
- 2 października 2020
- wyświetleń: 5533
Nowe atrakcyjne materiały edukacyjne o ekologii dla dzieci
W ramach realizacji zajęć "Tropem żubra", "Cztery pory roku w ogrodzie prababci", "Sekrety pszczół" oraz "Z legendą w przyrodę", odbywających się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w zabytkowym Parku Pszczyńskim, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tej jesieni współpracuje z różnymi firmami zajmującymi się produkcją lub projektowaniem materiałów edukacyjnych, które pozwolą na stworzenie doskonałej i profesjonalnej bazy dydaktycznej w prowadzonych przez ARiPZP obiektach edukacyjnych.
Na uwagę zasługują m.in. pomoce krakowskiej firmy STUKA PUKA. Dzięki współpracy z nimi wzbogacono ofertę edukacyjno-przyrodniczą dla dzieci i młodzieży o wielowymiarowe drewniane układanki pozwalające rozwijać kreatywność oraz ćwiczyć zręczność poprzez odkrywanie tajników otaczającego nas świata przyrody w obydwu ośrodkach edukacji ekologicznej, tj. Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.
Zakupiono także sztalugi, plansze edukacyjne, ocynkowane doniczki, nasiona, znaczniki do roślin, laminarkę, laptopy i inne materiały edukacyjne, które pozwalają na przygotowywanie ciekawych i różnorodnych zajęć na łonie natury o różnych porach roku.
- W trakcie prowadzenia zajęć staramy się podejść kompleksowo do dzieci i młodzieży pomagając im odnaleźć swój potencjał, pogłębiamy ich wiedzę na temat flory i fauny, zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz kierujemy uwagę na wartość społeczną prowadzonych zajęć. Pokazujemy radość wypływającą z procesu uczenia się w trakcie przebywania na wolnym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą - mówi Anna Dajka, dyrektor Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej.
Odwiedzający obiekty uczestnicy mają także okazję poznania podczas zajęć tajników mitologii śląskiej, spotykając na swej drodze beboka, rusałkę, bałamutnika, bzionka i inne mitologiczne postaci.
Przygotowane przez ARiPZP zajęcia ze względu na charakter odbywają się dwutorowo - na wolnym powietrzu w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, w skansenowym ogrodzie prababci, na tarasie widokowym, w altanie oraz wewnątrz budynku edukacyjnego gdzie przeprowadzane są pogadanki w oparciu o przygotowaną ekspozycję. Uwaga! Dla najbardziej aktywnego uczestnika przewidziano atrakcyjną, ekologiczną nagrodę.
Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną skierowaną dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich na stronie http://www.zubry.pszczyna.pl/ oraz http://www.skansen.pszczyna.pl. Prosimy także o śledzenie instytucji na Facebooku i dokonywanie zapisów pod nr telefonu /32/ 447 05 03, /32/ 210 57 77, 604 508 718.
Zajęcia prowadzone są przez pasjonatów przyrody dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie pozostaje otwarta. Komunikat dotyczący epidemii pryszczycy

160 lat hodowli żubrów: Pszczyna gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Za namiZbiórka żołędzi i kasztanów dla Pokazowej Zagrody Zubrów

Parking przy ul. Żorskiej przejdzie pod administrację ARiP. Zmieni się regulamin

[WIDEO] No i mamy wakacje! Przedstawiamy TOP 8 atrakcji dla dzieci w Pszczynie!

[ZDJĘCIA] Z powodu wielu zniszczeń po nawałnicy Zagroda Żubrów była nieczynna
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.