Edukacja
- 2 grudnia 2024
- wyświetleń: 8307
[ZDJĘCIA] Festiwal GIMP 2024: koncerty w nowym pckulu! Poznajcie laureatów!
Projekt muzyczny Canteena został laureatem Nagrody Grand Prix Starosty Pszczyńskiego i tym samym zwycięzcą jesiennej edycji Festiwalu GIMP 2024 organizowanego przez uczniów i nauczycieli I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Kolejne nagrody trafiły do: Dżem Spereł, Amber Attic, Luny Wolfhound i Antoniny Stroki.
Historia organizowania Festiwalu sięga 1986 roku, kiedy odbyła się jego pierwsza odsłona. Pomysłodawcami wydarzenia byli ówcześni uczniowie szkoły - Adam Zuber i Leszek Zatorski.
- W 1986 roku nagrodą za zwycięstwo w GIMP-ie były puste butelki po mleku i śmietanie. Razem z burmistrzem przyszliśmy do liceum w 1988 roku. Tak się złożyło, że co roku mogłem wystąpić na scenie. Byłem jedynym basistą i musiałem grać ze wszystkimi zespołami - wspominał starosta Grzegorz Wanot, który sam był uczniem Chrobrego.
Każdego roku w ramach wygranej przyznawane są prestiżowe nagrody, w tym m.in. Nagroda Grand Prix Starosty Pszczyńskiego, Nagroda Burmistrza Pszczyny, Nagroda Dyrektora Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz nagroda specjalna od Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej.
Zwycięzcą GIMP 2024, edycji jesiennej został zespół Canteena, który podczas imprezy zagrał swój pierwszy koncert. Grupę tworzą: Rita Bałuch i Maja Skipioł (wokal), Jan Czyż (pianino), Filip Kloc (saksofon), Paweł Grygier (gitara basowa), Kuba Skipioł (gitara elektryczna) oraz Franek Blokesz (perkusja). To nowy projekt muzyczny POPP w Pszczynie, którego opiekunem jest Joanna Gryz. Laureatom nagrodę wręczył starosta Grzegorz Wanot z wicestarostą Damianem Cieszewskim.
Nagrodę burmistrza Pszczyny otrzymała grupa Dżem Spereł, a nagrodę publiczności ufundowaną przez Radę Rodziców - Amber Attic, który Pszczyńska Grupa Motocyklowa zaprosiła również do występu na scenie podczas Motoserca 2025. Nagrodę dyrektora liceum otrzymała Luna Wolfhound, a nagrodę dyrektora POPP - Antonina Stroka. Podczas Genialnej Imprezy Młodych Piosenkarzy wyróżniono: Annę Rozmus, Emilię Wojtalę i Bartłomieja Wronę. Genialnym zwieńczeniem wieczoru był występ zespołu Boogie Boys z sekcją dętą, który wyrwał młodzież z foteli.
Podczas oficjalnej części Festiwalu, uhonorowano Richarda Dietricha, przyjaciela liceum. Starosta Grzegorz Wanot i przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza wręczyli na jego ręce Statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego za pełną zaangażowania współpracę i liczne działania na rzecz uczniów oraz społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
- Od 2017 roku uczniowie liceum Chrobrego podróżują do Phoenix i Arizony w ramach wymiany z Valley Christian High School oraz North Valley Christian Academy. To Richard Dietrich jest inicjatorem, organizatorem wymian i opiekunem młodzieży w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych - mówił Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego.
Richard Dietrich wyróżnienie odebrał przed rozpoczęciem Festiwalu, na który przybył z małżonką Brendą. Małżeństwu za wieloletnią współpracę dziękowała również dyrektor liceum Renata Dyrda i samorząd uczniowski. Szkoła wyróżniła również firmy, które od 12 lat wspierają organizację imprezy: Joanna Skoczyńska "Euroceramika", Firmę Zamel, Piekarnię-Cukiernię "U Brzęczka" oraz Bank Spółdzielczy w Pszczynie. Oficjalną część uroczystości uświetnił występ taneczny Zuzanny Pietryji.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj