
Gorące tematy
- 20 września 2007
- wyświetleń: 12184
Kto zagra na Żubrowisku? Znamy pierwsze zespoły
Przypominamy, że "Żubrowisko" czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych odbędzie się w dniach 29-30 września. Do tej pory zgłosiły się cztery zespoły.

Na Żubrowisku 2007 zagrają:
Uwaga - zespół, w skład którego wchodzi pięć dziewcząt wykonujących muzykę rockową, reggae i ska. Z kolei
Symetria - grupa art-rockowa, którą tworzy pięcioosobowy męski skład.
Six Coins - funk-rockowy zespół, który swój debiut miał w Gliwicach na studenckim Dniu Elektrona 2007 roku a także występował przed pszczyńską publicznością u boku zespołu Fill.
Nie Dotyczy Chodnika - grupa wykonująca muykę hard-rockową. Członkowie tego zespołu zadebiutowali w roku 2004 w Czechowicach- Dziedzicach i od tego czasu zagrali już kilkadziesiąt koncertów
Jimmy Esposito - grupa wykonująca ciżęką rockową muzykę. Ich największym osiągnięciem było zakwalifikowanie się do finału Rock'N'Roll Festival w 2006 roku oraz wygrana na przeglądzie w Czechowicach 2006r.
---------------------
Końcem września odbędzie się czwarta edycja "Żubrowiska" czyli Przeglądów Amatorskich Zespołów Młodzieżowych. Tegoroczny przegląd będzie dwudniowy, w sobotę w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty dla uczestników, a w niedziele zgłoszone zespoły zaprezentują swoje utwory.
Żubrowisko organizuje Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Przeglądy odbędą się 29 i 30 września na Rynku w Pszczynie.
W sobotę 29 września od godziny 14.00 do 18.00 odbędą się warsztaty w Pszczyńskim Centrum Kultury, które poprowadzą zawodowi muzycy. Zajęcia te będą z zakresu vocal, gitara i perkusja. Osoby te również będą przesłuchiwać dostarczone dema i dokonają selekcji zespołów, a w niedzielne popołudnie ocenią występny i wybiorą finalistę Żubrowiska 2007 roku.
Niedzielne przeglądy odbędą się na rynku i rozpoczną się o godzinie 12.00, a zakończą się koncertem finałowym i występem grupy Fill o 19.00. Główną nagrodą w konkursie będzie bon w wysokości 1500 zł na zakup sprzętu muzycznego oraz nagrody rzeczowe. Zakwalifikowane zespoły otrzymają bezpłatne nagranie całości koncertu w postaci płyt CD.
ups / pless.pl, źródło: Powiat
---------------
Zainteresowane zespoły mogą dostarczyć osobiście lub nadesłać zgłoszenia wraz z nagranym demo pod adres: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna.
Zobacz także
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.