
Gorące tematy
- 6 grudnia 2016
- wyświetleń: 24216
[ZDJĘCIA] Dzieci ponownie obudziły Świętego Mikołaja
Jak co roku wszystkie chętne dzieci oraz imiennicy Świętego Mikołaja spotkali się na pszczyńskim rynku, by obudzić starca, który ucina sobie drzemkę na dachu ratusza. Tym razem było ich nawet dwóch!
Pszczyna to jedyne miejsce w kraju, gdzie na trasie przejazdu Mikołaj ucina sobie drzemkę. Rok rocznie starzec z brodą zatrzymuje się na dachu pszczyńskiego ratusza lub w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, gdzie odpoczywa w trakcie wyczerpującej podróży. Ich sen przerywają dzieci.
W tym roku było jednak inaczej, bo w centrum miasta zagościło aż dwóch Mikołajów, którzy przy pomocy strażaków zeszli do najmłodszych i rozdali im słodkie prezenty. Tradycyjnie, już po raz dziesiąty odbyło się również spotkanie imienników Mikołaja, których z roku na rok jest coraz więcej.
Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kuchnia pszczyńskich gospodyń zachowana w książce

Gorący temat[ZDJĘCIA] Jarmark Wielkanocny w pszczyńskim skansenie: stoiska, warsztaty, koncerty

Producenci starają się o znak jakości "Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej". Komisja rozpoczęła pracę

Firmy z powiatu promowały produkty Lokalnej Marki na Zielonym Tygodniu w Berlinie

Koncert kolęd i pastorałek w Radostowicach. W kościele zobaczymy bogatą stajenkę

Gorący temat[FOTO] Kolędowanie przy Stajence z Pszczyńską Orkiestrą Ludową i z Zespołem Jedynka
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.