
Gorące tematy
- 16 maja 2023
- wyświetleń: 15879
[FOTO] Gdy kieruje brawura... Kolizja i lądowanie w rowie
Brawurowa jazda 19-latka doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Porębie. W sobotę 13 maja młody kierowca nie dostosował prędkości na łuku drogi, wpadł w poślizg, zjechał na ścieżkę rowerową, ponownie przejechał przez jezdnię, gdzie zderzył się z kierującym toyotą po czym wpadł do rowu.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, ryzykujących i stwarzających realne zagrożenie na drodze. Bez wątpienia należy do nich 19-letni mieszkaniec Pszczyny, który w sobotnie popołudnie omal nie doprowadził do tragedii.

Kierujący, który prawo jazdy ma dopiero od pół roku, nie bacząc na ograniczenia prędkości, pędził ulicą Wodzisławską w Porębie. Gdy znalazł się na łuku drogi, wpadł w poślizg i utracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na ścieżkę rowerową, na której na szczęście nikogo nie było. Ponownie znalazł się na jezdni, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą. Siłą odrzutu samochód osobowy marki Audi wpadł do rowu, gdzie zakończył swoją podróż.


19-letni kierowca odniósł obrażenia głowy. Po udzieleniu mu specjalistycznej pomocy medycznej okazało się, że nie jest poważnie ranny. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 3 tysięcy złotych, a ponadto na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

- Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego - mówi sierż. sztab. Jadwiga Śmietana.

Na miejscu pracowały: zastęp PSP Pszczyna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Gorący temat[FOTO] Łąka: poważny wypadek. Dwie osoby zakleszczone, śmigłowiec LPR w akcji

[ZDJĘCIA] Nocny wypadek drogowy w Kobiórze. Takie sytuacje były są i będą. Jak ich uniknąć?

[FOTO] Zderzenie dwóch ciężarówek w Kobiórze. Były spore utrudnienia w ruchu

[FOTO] Kolizja na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju. Ładna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu

[WIDEO] Poranna kraksa na DK-1 okiem kamery samochodowej świadka

[FOTO] Kolizja na DK-1 w Pszczynie. Były spore utrudnienia
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.