
Gorące tematy
- 16 czerwca 2023
- wyświetleń: 17475
W Pszczynie pojawiły się hulajnogi BOLT!
12 czerwca na ulicach Pszczyny pojawiły się hulajnogi Bolt. Jak można z nich skorzystać? Ile to kosztuje?
Pszczynianie zapłacą 90 groszy za każdą minutę przejazdu. Odblokowanie pojazdu za pomocą aplikacji i korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Przerwa w jeździe kosztuje nas 25 gr za minutę a rezerwacja 25 gr za minutę. Można ustawić dwie maksymalne prędkości: 15 i 20 km/h. Uwaga! Trzeba mieć ukończone 18 lat, aby rozpocząć przejazd!
Jak to działa? Użytkownicy aplikacji Bolt, zobaczą w niej symbol hulajnogi. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do "wypożyczalni" jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia.

Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami w aplikacji dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).
Hulajnogi Bolt pozwalają na pokonanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych czy wieczornych. Dostosowana amortyzacja poprawia przyczepność do podłoża i płynną jazdę.
Korzystanie z hulajnóg Bolt jest proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:
- korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
- jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
- jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
- niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
- korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji:
- jednoślad, po zakończeniu jazdy należy pozostawić jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
- Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.
Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.
Więcej informacji: http://www.bolt.eu.
Zobacz także

[FOTO] Remonty dróg gminnych w Kobiórze w toku - najnowsze zdjęcia z postępu prac

[ZDJĘCIA] Chodnik wzdłuż ul. Katowickiej w Piasku z nową nawierzchnią

Bezpieczniej na Orlej. Rusza też rozbudowa drogi w Pniówku i Krzyżowicach

[ZDJĘCIA] Postęp prac przy przebudowie dróg gminnych w Kobiórze

[ZDJĘCIA] Remont w Czarkowie. Trwa budowa chodnika. Wkrótce wymiana asfaltu

[FOTO] Remont mostu przy ul. Rzecznej w Kobiórze zakończony zgodnie z planem
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.