
Historia
- 25 stycznia 2013
- wyświetleń: 5623
Wykład: jak Daisy spędzała święta?
W czwartek, 24 stycznia, w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbył się wykład pt. "Księżna Daisy i okres Świąt Bożego Narodzenia", który wygłosiła Christine Rickards-Rostworowska

Słuchacze dowiedzieli się jak wyglądają tradycyjne święta Bożego Narodzenia w Anglii, jakie są świąteczne angielskie przysmaki oraz jak księżna Daisy spędzała święta w swoich śląskich rezydencjach w Pszczynie i Książu, i jak je wspominała. Ponadto mogli wysłuchać angielskich kolęd i pieśni bożonarodzeniowych oraz skosztować tradycyjnych angielskich babeczek podawanych w okresie świąt, tzw. mince pies. Po wykładzie i dyskusji z autorką goście udali się do nowo otwartego po pracach konserwatorskich Apartamentu księżnej Daisy.
Christine Rickards-Rostworowska jest autorką najnowszej, powstającej właśnie biografii księżnej Daisy von Pless.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Studium muzealne". W czwartek, 28 lutego, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami albumu "Pszczyna wczoraj i dziś" - jednej z najnowszych publikacji Muzeum Zamkowego.
Wstęp wolny.
Zobacz także

TrwaLux ex Plessia. Światło z Pszczyny. Malarstwo Anny Stoszek-Szroborz oraz Stanisława Szroborza

[FOTO] Trwa rewitalizacja zamkowej oficyny. Co tu powstanie?

Tapety do zameczku Promnice odtworzone na podstawie fragmentów historycznych tapet!

[ZDJĘCIA] Zakazana historia Górnego i Dolnego Śląska. Gościem Hannibal Smoke

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Żołnierze przed zamkiem po wyzwoleniu Pszczyny w lutym 1945 roku

Wielki sukces Muzeum Zamkowego. Film o Wigilii u Daisy z pierwszą nagrodą!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.