Rozrywka
- 2 marca 2022
- wyświetleń: 3740
Poseł Gaża odwiedził punkty recepcyjne. Czego tam brakuje?
Poseł Grzegorz Gaża udał się na granicę polsko-ukraińską, aby zapoznać się z aktualną sytuacją na przejściach granicznych oraz w punkach recepcyjnych. Przejście graniczne, które odwiedził to Korczowa oraz Medyka. Natomiast miejsca pomocy dla Uchodźców to Młyny koło Korczowej oraz Przemyśl. Poseł informuje, jakie rzeczy w tym momencie są najbardziej potrzebne.
- Wszystkie służby, które pracują na miejscu, angażują się całym sercem w to, co robią, z wielkim oddaniem niosą pomoc uciekającym przed wojną. Na samych przejściach granicznych wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane. Każdy z uchodźców jest od razu kierowany w konkretne miejsce noclegowe. Na wielkie uznanie zasługują również harcerze, których pomoc tam na miejscu jest nieoceniona - relacjonuje Grzegorz Gaża.
- Taką pilną potrzebą jest zorganizowanie agregatów prądotwórczych, przedłużaczy, rozdzielaczy elektrycznych, ponieważ w momencie, kiedy uchodźcy otrzymają już tę podstawową pomoc, pojawia się potrzeba dostępu do informacji, związanej z losami najbliższych i kontaktem z nimi oraz informacji o organizacji pomocy w Polsce. Pobyt tam na miejscu był dla mnie ogromnym przeżyciem. Chciałbym też podziękować kilku cukierniom: Brzęczek i Jasiek z Pszczyny oraz Englert i "U Jarka" z Goczałkowic, dzięki którym mogłem poczęstować świeżymi drożdżówkami przebywających w punktach recepcyjnych - mówi poseł.
Posłowie prowadzą w swoich biurach zbiórki
Ponadto wspólnie z posłami z Prezydium Parlamentarnego Zespołu do spraw Energetyki: Grzegorzem Matusiakiem, Markiem Wesołym, Robertem Warwasem, Andrzejem Gawronem, Krzysztofem Kozikiem oraz Europosłem Grzegorzem Tobiszowskim Poseł Grzegorz Gaża prowadzi akcję zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, dla uciekających z pogrążonej wojną Ukrainy.
- Niezwykle budujące jest to, z jakim zaangażowaniem Polacy ruszyli na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Bardzo cenne są wszystkie oddolne inicjatywy, mające na celu wsparcie naszych sąsiadów, uciekających przed wojną, których pojawiło się wiele w ostatnich dniach. Jestem w stałym kontakcie z wojewodą śląskim, koordynującym działania rządowe na naszym terenie oraz z samorządami, które również bardzo aktywnie włączyły się w pomoc. To piękny przykład solidarności z Ukrainą. Każda pomoc jest na wagę złota - mówi Grzegorz Gaża.
- Dziękuję wszystkim, którzy w tej trudnej sytuacji otworzyli swoje serca. Każdy gest się liczy - dodaje G. Gaża.
Akcja pomocy prowadzona jest w Biurze Poselskim w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 11 od 8.00 -14.00 oraz w innych godzinach po kontakcie telefonicznym. Telefony kontaktowe: 509 777 774, 509 777 776. Chęć pomocy można zgłosić również poprzez stronę http://www.pomagamukrainie.gov.pl.
Pod tym adresem rząd uruchomił specjalną stronę, której celem jest koordynacja pomocy humanitarnej. Za jej pośrednictwem mogą zgłaszać się i obywatele Ukrainy potrzebujący pomocy, i osoby chcące jej udzielić.
Pomoc humanitarną koordynuje: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
Solidarni z Ukrainą
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj