
Rozrywka
- 25 marca 2024
- wyświetleń: 2945
[ZDJĘCIA] Tradycja spotkała zabawę - jarmark wielkanocny w Pawłowicach
W niedzielę 24 marca na pawłowickim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny. Mimo niepewnej pogody, frekwencja mieszkańców dopisała!
Handel rozpoczął się o godzinie 12:00. Wystawcy sprzedawali między innymi wielkanocne stroiki, ozdoby świąteczne, wędliny. Koła Gospodyń Wiejskich oferowały swojskie babki, ciasta, krokiety, pierogi, a także domowy ketchup i musztardę z cukinii, soki i sałatki.
O godzinie 15:00 wójt Franciszek Dziendziel oficjalnie otworzył jarmark i wspólnie z Bogusławą Pietrek, przewodniczącą rady gminy przywitali uczestników wydarzenia i złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się również ks. Eugeniusz Paruzel, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach.
Tradycyjnie na jarmarku gościliśmy orkiestrę dętą KWK Pniówek pod batutą Józefa Klimurczyka. Na scenie pojawiły się zespoły śpiewacze: Fantazja, Retro i Margo działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach oraz tancerze z Klubu Sportowego Active. Między występami Bernadeta Mikołajec z Akademii Ruchu Synteza z Pawłowic prowadziła energiczne animacje dla dzieci. Na zakończenie tancerze z Akademii Tańca Salake zaprezentowali po mistrzowsku taniec irlandzki. Rozdano także nagrody dla zwycięzców Konkursu Wiedzy o Gminie.
Podczas jarmarku dzieci szukały wielkanocnego zajączka, ukrytego w krzakach i innych zakamarkach wokół pawłowickiego rynku. Szczęśliwy znalazca otrzymał upominek. Były również warsztaty. Pan Leszek Młynarczyk mieszkaniec osiedla razem z odwiedzającymi jarmark tworzył barwne pisanki techniką rytowniczą, a pani Agnieszka Kornas -Wiśniewska, instruktorka GOK, kolorowe kartki świąteczne. Ponad 50 kartek zostało od razu wrzuconych do skrzynki pocztowej i wysłanych do bliskich. Po rynku przechadzał się królik Bugs, pozował do zdjęć i przybijał "piątki" z najmłodszymi. Uczestnicy jarmarku częstowali się wielkanocnym żurkiem z jajkiem oraz darmową kawą, herbatą i gorącą czekoladą od firmy MOKATE.
Gmina dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację jarmarku.
Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kuchnia pszczyńskich gospodyń zachowana w książce

Producenci starają się o znak jakości "Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej". Komisja rozpoczęła pracę

Firmy z powiatu promowały produkty Lokalnej Marki na Zielonym Tygodniu w Berlinie

Koncert kolęd i pastorałek w Radostowicach. W kościele zobaczymy bogatą stajenkę

Gorący temat[FOTO] Kolędowanie przy Stajence z Pszczyńską Orkiestrą Ludową i z Zespołem Jedynka

Gorący tematTak powstało "Śląskie Morze". 70 lat od zakończenia budowy Jeziora Goczałkowickiego
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.