
Sport
- 29 listopada 2020
- wyświetleń: 7830
[ZDJĘCIA] Żubry z Pszczyny w Hiszpanii. Jak wygląda ich życie?
Plener III oraz Platyn aklimatyzują się w nowym środowisku po już blisko miesięcznym pobycie w Parku Narodowym Sierra de Andujar, który stanowi część rozległego pasma górskiego Sierra Morena w Hiszpanii.
Region, w którym mieszkają żubry, szczyci się mianem jednego z lepiej zachowanych obszarów śródziemnomorskich lasów oraz zarośli w Andaluzji. Znaleźć tam można charakterystyczne dla środkowej i południowej części Półwyspu Iberyjskiego "dehesa" - krajobrazy z dębem ostrolistnym i korkowym, sosną pinią, chruściną, mirtami, dzikimi oliwkami i licznymi krzewinkami ziół.
Pośród skalistychwzgórz przepływa rzeka Yeguas, która wraz z mniejszymi strumieniami stwarza interesujące miejsca zarówno dla samych zwierząt (wydra, czapla purpurowa), jak i dostarcza świetnych kryjówek do ich obserwacji. A jest co obserwować: z drapieżników wilki, rysie cętkowane, gnieżdżące się na skalistych szczytach orły cesarskie i złociste oraz przednie, sępy czarne no i oczywiście nowych, niekwestionowanych władców tego rejonu - żubry.

Więcej informacji na temat podróży pszczyńskich żubrów do Hiszpanii można znaleźć TUTAJ.
Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie pozostaje otwarta. Komunikat dotyczący epidemii pryszczycy

160 lat hodowli żubrów: Pszczyna gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Za namiZbiórka żołędzi i kasztanów dla Pokazowej Zagrody Zubrów

Parking przy ul. Żorskiej przejdzie pod administrację ARiP. Zmieni się regulamin

[WIDEO] No i mamy wakacje! Przedstawiamy TOP 8 atrakcji dla dzieci w Pszczynie!

[ZDJĘCIA] Z powodu wielu zniszczeń po nawałnicy Zagroda Żubrów była nieczynna
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.