
Sport
- 27 kwietnia 2022
- wyświetleń: 4036
Koleje Śląskie: rusza projekt "Kołem po Śląsku"
Koleje Śląskie zapowiedziały realizację projektu "Kołem po Śląsku". Zadanie będzie realizowane w ramach III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcja startuje w piątek, 6 maja.

Na czym polega zadanie "Kołem po Śląsku"? Jak informują Koleje Śląskie, dzięki niemu możliwy będzie bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie. Nadrzędnym celem zadania jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu.
Sam projekt polega na tym, że przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi. Ponadto w weekendy, od godziny 15.00 w piątek do godziny 24.00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).
Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany. Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł. Dodajmy, że przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.
Akcja startuje w piątek, 6 maja. Szczegółowy Regulamin oferty specjalnej "Kołem po Śląsku" oraz informacje dotyczące przewozu rowerów można znaleźć tutaj.

Zobacz także

Nowe funkcje w aplikacji Kolei Śląskich. Wśród nich 10% zniżki na zakup biletów

W biletomacie na dworcu w Pszczynie nie można kupić biletów na pociągi Kolei Śląskich

Koleje Śląskie z udogodnieniami dla rowerzystów. Są gotowe na sezon rowerowy

Będą kolejne utrudnienia. Szczegóły wiosennej korekty rozkładu jazdy Kolei Śląskich

[FOTO] Trzy nowe pociągi zasiliły flotę Kolei Śląskich. W sumie będzie ich 31

Promocja Kolei Śląskich na ferie zimowe. Dzieci i młodzież będą mogły podróżować pociągami za złotówkę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.