
Sport
- 6 września 2022
- wyświetleń: 4350
Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego"
W sobotę, 3 września w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie od rana rozbrzmiewały dźwięki rogów myśliwskich - plessówek. Wszystko to w ramach Śląskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego".
Plessówka powstała w 1870 roku we wrocławskiej pracowni rzemieślniczej Hirschberga, wg planów i zamysłu księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI Hochberg von Pless. Muzyczne walory plessówki o nośnym brzmieniu w lasach oraz jej techniczne zalety, jak: niewielki ciężar i ergonomiczny kształt, zapewniły idei gry na niej, świetny rozkwit po dzień dzisiejszy.
Pszczyński muzyk i księgarz Rosner, usystematyzował, zaaranżował oraz spisał sygnały na zlecenie księcia, które następnie wydawane zostały drukiem w 1898 roku "Jagd-Signale und Fanfaren zusammengestellt und rhythmisch geordet von J. Rosner" w pszczyńskim wydawnictwie Augusta Krummera.
Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie pozostaje otwarta. Komunikat dotyczący epidemii pryszczycy

160 lat hodowli żubrów: Pszczyna gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Za namiZbiórka żołędzi i kasztanów dla Pokazowej Zagrody Zubrów

Parking przy ul. Żorskiej przejdzie pod administrację ARiP. Zmieni się regulamin

[WIDEO] No i mamy wakacje! Przedstawiamy TOP 8 atrakcji dla dzieci w Pszczynie!

[ZDJĘCIA] Z powodu wielu zniszczeń po nawałnicy Zagroda Żubrów była nieczynna
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.