• 14 października 2024
  • wyświetleń: 307

Reprezentantka LKS Pszczyna Zosia Dudzik zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych w ramach programu "Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie", które odbyły się w sobotę 12 października w Spale.

Sukces Zosi Dudzik z LKS Pszczyna w biegach z programu "Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie" - 12.10.2024 · fot. LKS Pszczyna

Niemal 100 dziewcząt w kategorii U14 stanęło na starcie do biegu na dystansie 1,5km. Trasa crossu była trudna i wymagająca od młodych zawodniczek niezwykłych umiejętności radzenia sobie w terenie, gdzie są krzywizny, błoto, podbiegi i miękka nawierzchnia. Choć Zosia wystartowała na ok. 30 pozycji sukcesywnie przesuwała się po przodu, by ostatecznie ulec tylko reprezentantce ze Szklarskiej Poręby. Podopieczna trenerki Karoliny Kłóski kolejny raz udowodniła, że należy do najlepszych dziewcząt w kategorii U14.

W klasyfikacji drużynowej województw nasze województwo zajęło pierwsze miejsce!

źródło: LKS Pszczyna