Praca z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą wymaga kompetencji, empatii i odpowiedzialności ze strony lekarzy, pielęgniarek oraz rehabilitantów. Z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Służby Zdrowia nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój WORR przygotowali uroczystość, na której wyrazili swoją wdzięczność za tę trudną, codzienną pomoc i opiekę. Słowa podzięki i uznania wyrazili w krótkim programie artystycznym.
Mali pacjenci pod okiem wychowawców przedstawili krótką satyryczną scenkę nawiązującą do pracy lekarzy i pielęgniarek oraz zaprezentowali wesoły pokaz kreacji pt. "Modna Służba Zdrowia 2013". W "Koncercie Życzeń" każdemu z pracowników w żartobliwy sposób zadedykowano i odśpiewano piosenki odzwierciedlające jego usposobienie lub charakter pracy.
Dzień Służby Zdrowia w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój WORR - 05.2013 · fot. Joanna Waleczek
Słowami płynącymi prosto z każdego dziecięcego serca pacjenci "Stokrotki" podziękowali Panu Tomaszowi Niesyto Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego oraz całemu personelowi medycznemu Szpitala Uzdrowiskowego oraz Rehabilitacyjnego dla dzieci "Stokrotka" za cały rok opieki i troski o zdrowie każdego z nich.
Podziękowania dla przybyłych gości skierował również w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli Pan Dyrektor Jarosław Krutak. W swojej wypowiedzi podkreślił jeszcze raz ogrom wkładanej pracy i wielką odpowiedzialność, z którą trzeba się zmierzyć oraz wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy.
Na koniec zabrzmiało chóralne "Sto lat" i wręczone zostały kwiaty oraz słodkie, własnoręcznie przygotowane upominki.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.