
Wiadomości
- 5 września 2016
- wyświetleń: 46975
[NOWE ZDJĘCIA] LemON i Acid Drinkers zagrali na Żubrowisku!
W pierwszą sobotę września w Łące odbyło się Żubrowisko. Gwiazdami tegorocznej edycji były zespoły LemON i Acid Drinkers. Ich występy poprzedziły młode zespoły, które zakwalifikowały się do 13. Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych.
"Żubrowisko" to tradycyjnie idealna okazja dla młodych zespołów do zaprezentowania się na scenie i zdobycia cennych nagród. Zgłoszenia można było nadsyłać od 15 czerwca do 15 lipca. Ostatecznie do przeglądu zakwalifikowało się sześć zespołów, których członkowie wezmą udział w warsztatach z gitary, perkusji i wokalu prowadzonych przez profesjonalnych muzyków.
Laureatem przeglądy zespołów muzycznych został w tym roku zespół Dream Atlas z Pszczyny w składzie: Michał Mikołajec (wokal), Korneliusz Flisiak (instrumenty klawiszowe), Maciej Kluss Jr. (gitara), Łukasz Droździk (bass) i Filip Malinowski (perkusja). O wygraną rywalizował z SLIVER (Tychy), TainT (Pszczyna), Double Blind (Tychy), SPOLISH RADIO (Pszczyna) i Synesthesia (Pszczyna).
Członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. W tym roku wokalistów szkoliła Barbara Broda-Malon - wokalistka, aktorka, certyfikowany mentor wokalny Natural Voice Perfection. Warsztaty prowadzili także członkowie zespołu Lizard - gitarzyści swoje umiejętności szlifować mogli pod okiem Damiana Bydlińskiego, natomiast perkusistów pod opiekę wziął Mariusz Szulakowski.
Organizatorami przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Cinematographer Productions. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.
Zobacz także

Gorący tematEliminacje do Żubrowisko Festival. Głosuj i wybierz zespoły, które zagrają przed Kultem!

Jury wybrało finalistów. Kto zagra przed Kultem na Żubrowisku?

21 czerwcaTo będzie KULTowe Żubrowisko! Rusza sprzedaż biletów!

Koncert kolęd i pastorałek w Radostowicach. W kościele zobaczymy bogatą stajenkę

Pszczyńskie Impresje Muzyczne: młodzi artyści oczarowali publiczność podczas koncertu galowego

[ZDJĘCIA] Muzyczna Majówka przy Starym Dworcu w Goczałkowicach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.