Wiadomości

  • 24 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 10014

Nowość! Automatyczny żeliwny kocioł 5 klasy firmy Klimosz

Artykuł sponsorowany:

Gdy mówimy o doborze kotłów do domowej instalacji centralnego ogrzewania, zawsze mówimy o cechach i właściwościach źródła ciepła. Powszechnie słyszy się, że urządzenie grzewcze powinno być łatwe w obsłudze oraz długowieczne. Pojęcie wytrzymałości w odniesieniu do potrzeb wielu użytkowników jest więc czymś, co stanowi jedno z kryterium wyboru źródła ciepła. Odnosząc się do powyższych cech, w rozmowach z klientami, słowo "żeliwo" wzbudza zainteresowanie i nierzadko przyciąga jak magnes. Dlaczego?

Firma Klimosz kojarzy się z wieloletnim doświadczeniem w szeroko rozumianej branży grzewczej, w tym instalatorskiej. Dodatkowo, zdobywana praktyka pociąga ze sobą także jakość, która z sezonu na sezon stanowi jedną z najbardziej rozwijanych cech firmy. Nieustany i stabilny rozwój owocuje bogaceniem się oferty, która stale dostosowywana jest do potrzeb klientów. Zgodnie z tym, w przeciągu ostatnich tygodni, w katalogach pojawiły się informacje o nowym produkcie - żeliwnym kotle 5 KLASY z serii Klimosz COMBI S.

Nowość! Automatyczny żeliwny kocioł 5 klasy firmy Klimosz


Wspomniana wytrzymałość, która stanowi fakt przemawiający za wyborem omawianego urządzenia grzewczego COMBI S, to cecha żeliwnego wymiennika SIME. Oprócz tego, kocioł dostosowany został do obecnych regulacji krajowych i europejskich dot. poziomu emisji szkodliwych substancji wg normy PN-EN 303:5-2012. Minimalizacja zanieczyszczenia środowiska to skutek starannie przemyślanej konstrukcji urządzenia - rozstawu półek oraz ułożenia płyt betonowych i wermikulitowych. Wielomiesięczne badania doprowadziły bowiem do usytuowania kanałów przelotowych spalin tak, aby uzyskać możliwie najwyższe sprawności (dochodzące do 91,3%) przy zachowaniu minimalnych emisji szkodliwych substancji.

Wspomniana solidność żeliwnego wymiennika kotła Klimosz COMBI S to również efekt wypracowanych rozwiązań, które ewoluowały przez wiele lat. Producent wymienników - Sime posiada ponad 60 letnie doświadczenie w tworzeniu żeliwnych elementów do kotłów, które stanowią trzon wielu urządzeń do centralnego ogrzewania. Firma Klimosz, wybrała zatem sprawdzone rozwiązanie - wymiennik, który zapewni bezproblemowe działanie kotła przez wiele lat. Warto nadmienić, że ścianki wymiennika w miejscach ważnych konstrukcyjnie posiadają nawet do 12 mm grubości.

Poświadczeniem wytrzymałości i solidności urządzenia jest 10-cio letnia gwarancja, którą firma Klimosz przyznaje na szczelność żeliwnego wymiennika. Warunkiem koniecznym jest przy tym wypełnienie standardowych wymagań, które pozwolą chronić także pozostałe elementy kotła.

Kotły z serii COMBI S to ponadto sprawdzony i dobrze poznany układ podający, wraz z palnikiem retortowym. Wspomniane już parokrotnie żeliwo stanowi także materiał kluczowych elementów palnika - kolana retortowego oraz rusztu. Oprócz tego, żeliwny jest również deflektor, który dopala części lotne uchodzące z paleniska i rozbija płomień.

Kolejną, istotną pozytywną cechą kotła, zwiększającą jego funkcjonalność jest intuicyjny sterownik Klimosz Komfort. Dołączona w standardzie automatyka, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, integruje działanie całego układu grzewczego.

klimosz


Oprócz tradycyjnych funkcji, typowych dla sterowników urządzeń grzewczych, Klimosz Komfort umożliwia podłączenie urządzeń i czujników zewnętrznych. I tak, użytkownik może skorzystać
z funkcji dodatkowych, automatycznie dostosowujących temperaturę czynnika grzewczego, a przede wszystkim pracę kotła oraz układu, względem zmieniającej się temperatury zewnętrznej (czujnik temperatury zewnętrznej i krzywa grzewcza). Dodatkowo, uzupełniając układ o dwa termostaty pokojowe, urządzenie dostosowuje pracę automatyki ściśle do temperatur w dwóch odrębnych obiegach i temperatury zewnętrznej. Uniwersalność połączenia termostatów pokojowych umożliwia zastosowanie dowolnego urządzenia komunikującego się wg zależności włącz-wyłącz. Dzięki wspomnianemu rozwiązaniu, użytkownik może dobrać termostat pokojowy, który umożliwia zaprogramowanie planu czasowego, który dzień po dniu, godzina po godzinie zapewnia utrzymanie wybranej temperatury w pomieszczeniach.

Oprócz możliwości pracy z regulatorami wewnętrznymi, do sterownika można podłączyć inny obwód grzewczy, np. kominek czy kocioł gazowy. Dodatkowo, dla jeszcze wygodniejszej obsługi kotła serii COMBI S, sterownik można rozbudować o moduł internetowy. Bezprzewodowe podłączenie sterownika do sieci internetowej pozwala na obsługę istotnych parametrów pracy układu nawet na drugim krańcu świata. Co więcej, należy zaznaczyć, że na temat regulatora można napisać bardzo wiele osobnych artykułów, a jego funkcje są stale rozwijane przez aktualizacje, które użytkownik może zainstalować w każdej chwili.

Należy także wspomnieć o standardowej formie wsparcia, jakie firma Klimosz praktykuje względem nowych użytkowników urządzeń grzewczych, tj. o wstępnym rozruchu kotła. W ramach opisywanego programu, przeszkolony instalator/serwisant sprawdza instalację kotłową pod względem poprawności wykonania oraz instruuje użytkowników jak poprawnie obsługiwać
i konserwować kocioł.

Zrozumienie rynku polega na nieustannej rozmowie i to nierzadko na tematy błahe oraz pozornie niezwiązane z danym przedsięwzięciem. Wspólne ukierunkowanie na cel jest jednak tym co kreuje sukces. Dobre zgranie projektantów, handlowców, sprzedawców, kontrolerów jakości daje wynik w postaci nowych, fantastycznych produktów. O tym warto wspominać, bo rozważne podejście do tematu to cecha profesjonalistów. Klimosz COMBI S to urządzenie przemyślane pod wieloma względami, a przyznany certyfikat 5-tej klasy jest dowodem sukcesu.

Szymon Pieter

Inżynier ds. projektów i innowacji produktu
Firma Klimosz Sp. z o.o.
http://www.klimosz.pl
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj