Wiadomości

  • 12 lutego 2022
  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 3271

Dlaczego w powiecie potrzebne jest schronisko dla zwierząt?

Mija szósty miesiąc od rozpoczęcia zbiórki Zwierzęcej Arkadii na budowę schroniska dla zwierząt. Uzbierano nieco ponad 6% potrzebnej kwoty. Dlaczego potrzebne jest schronisko, skoro dotąd radzono sobie bez niego? Tę kwestię wyjaśniają przedstawicielki Fundacji.

psy oczekujące na adopcję, schronisko
Dlaczego w powiecie pszczyńskim potrzebne jest schronisko dla zwierząt? · fot. Fundacja "Zwierzęca Arkadia"


- Zbiórkę wsparło już prawie 900 cudownych osób, odbyło się kilka mega fajnych akcji, poznaliśmy nowe wspaniałe osoby, które dołączyły do szeregów Arkadii. To tyle z pozytywów. Niestety wizja budowy schroniska coraz bardziej się oddala, bo to pokazuje nam, że stosunkowo niewielka grupa osób widzi potrzebę wybudowania tego schroniska - piszą w mediach społecznościowych Aleksandra Gruszczyńska i Marta Godzina, które prowadzą fundację.

- Dłużej nie jesteśmy w stanie funkcjonować tak jak przez ostatnie lata.

Jak wskazują opiekunki zwierząt, Fundacja jest zasypywani kotami z wielu gmin, bo nie ma dla nich zabezpieczonych miejsc. Rocznie trafia do Fundacji prawie 200 kotów.

- Wielokrotnie są do nas zwożone zwierzęta powypadkowe, bo nie ma im kto udzielić pomocy. Psami w miejskim punkcie od lat zajmujemy się my. Również my w większości finansujemy tę pomoc. W programie ograniczania bezdomności została szumnie ujęta opieka weterynaryjna, której psy nie otrzymują gdyby nie my - mówią.



- Brud, ciężkie warunki, a zimą warunki jak w obozie koncentracyjnym...to nas przerasta. Psy trzęsące się w budach, nasze odmrożone ręce i zmora każdej zimy, czyli brak bieżącej wody. Latem psy gotujące się pod blachą kojców zewnętrznych. Po 10 latach zwyczajnie zaczyna nam brakować na to siły psychicznej i fizycznej, by dalej to ciągnąć w takiej formie - piszą przedstawicielki Zwierzęcej Arkadii.

- Pisaliśmy do wielu celebrytów prośby o udostępnianie tej zbiórki, nikt nie odpowiedział. Jeśli zbiórka będzie szła w tym tempie, to zbierzemy potrzebne fundusze za...ponad 8 lat. Na gminy w tym momencie, ale podejrzewamy, że i w dalszym - nie mamy co liczyć (tym bardziej patrząc na programy bezdomności, które z gmin do nas spływają, gdzie kwoty na zwierzęta rokrocznie są zmniejszane. Nasze ambicje zabija rzeczywistość... - dodają.

- Ktoś z zaprzyjaźnionej Fundacji powiedział nam na samym początku trwania zbiórki, że życzy nam powodzenia, ale ciężko nam będzie zebrać te fundusze, jednocześnie cały czas na bieżąco ratując zwierzaki i zajmując się w kilka osób prawie 130 zwierzętami, które mamy pod opieką. To prawda, bo maksimum naszego czasu poświęcamy bieżącej działalności i opiece nad naszymi podopiecznymi. W międzyczasie ogarniając akcje dotyczące tej zbiórki - mówią opiekunki zwierząt.

- Jedyne, czego chcemy to dobrych warunków dla bezdomnych zwierząt, tak, by nawet jak kiedyś nas zabraknie - nie wróciło to, z czym walczyliśmy 10 lat... - podsumowują.

Zbiórkę na budowę schroniska można wesprzeć tutaj:

ar / pless.pl

źródło: Fundacja Zwierzęca Arkadia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.