
Wiadomości
- 25 lutego 2024
- wyświetleń: 5399
Inhalatorium w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów zaprasza przez cały rok
Inhalatorium to miejsce, w którym za sprawą rozpylanej w powietrzu solanki możemy lepiej zadbać o swoje zdrowie. Działające od 2017 roku inhalatorium znajduje się w zabytkowym parku przy Willi Reitzensteinów - ul. Zjednoczenia 12 w Pawłowicach.

W inhalatorium znajdują się drewniane ławki, kącik dla dzieci oraz trzy leżaki. W podziemnym zbiorniku mieści się 10 metrów sześciennych solanki, która jest rozpylana w powietrzu z fontanny za pomocą specjalnych dysz i krąży w obiegu zamkniętym. Wewnątrz znajdą się sanitariaty i poidełko z wodą ze studni głębinowej. Produkty z zabłockiej solanki można kupić w pobliskiej restauracji "Koniczynka".
Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 9.00 do 20.00. Wstęp kosztuje 1 zł.
Nasycona mikroelementami solanka z najwyższą na świecie zawartością jodu ma cenne właściwości lecznicze, uodparniające, relaksujące, odmładzające. Oddychanie powietrzem nasyconym mikroelementami spełnia funkcje profilaktyczne i zdrowotne. Jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze.
Regularne przebywanie w inhalatorium pozwala m. in. prawidłowo funkcjonować tarczycy (wdychanie jodu), oczyszczać płuca i oskrzela, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku osób pracujących w dużym zapyleniu, ale nie tylko. Aby ochronić drogi oddechowe przed kontaktem z pyłami (np. smogiem) organizm produkuje śluz. W inhalatorium możemy pozbyć się jego nadmiaru, bo znajdujące się w powietrzu mikrocząsteczki soli rozrzedzają go i wspomagają jego wydalanie. Poza tym oddychanie powietrzem nasyconym mikroelementami łagodzi objawy alergii, wzmacnia odporność, przeciwdziała nawracającym chorobom układu oddechowego.
Zobacz także

Gorący tematKsiężna Daisy powraca do Pszczyny! Hologram arystokratki oprowadzi turystów po zamku

Gorący tematW Pszczynie rusza bezpłatny transport powietrzny - balony na gorące powietrze!

TrwaDotacje na lokalne zabytki - trwa nabór

Kołocz, kluski, czepiec ludowy, witraże i rzeźby. Kolejne lokalne produkty ze znakiem jakości

Gorący tematTak powstało "Śląskie Morze". 70 lat od zakończenia budowy Jeziora Goczałkowickiego

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie pozostaje otwarta. Komunikat dotyczący epidemii pryszczycy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.