Wiadomości

  • 27 marca 2025
  • wyświetleń: 2265

[FOTO] Nasadzenia na ul. Ogrodowej w Pszczynie

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się zielona metamorfoza ulicy Ogrodowej w Pszczynie.

Nasadzenia na ul. Ogrodowej w Pszczynie - 20.03.2025 · fot. Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczynie


20 marca rozpoczęły się kolejne nasadzenia drzew na Kolonii Jasnej. Pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie wzdłuż ulicy Ogrodowej zasadzą łącznie 21 klonów polnych (Acer campestre 'Lienco'). Nasadzenia zostały zrealizowane dzięki środkom z Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu pn. "Kolonia Jasna - zielona przestrzeń aktywności i integracji mieszkańców (szkoła, przedszkole oraz plac zabaw)", który zgłosili w ubiegłorocznej edycji radni Arkadiusz Gardiasz i Marek Szklorz.

- W ostatnich latach na terenie osiedla nasadziliśmy kilkaset drzew wzdłuż dróg, na terenie placu zabaw, szkoły i przedszkola, tysiące krzewów i kwiatów oraz utworzyliśmy łąki kwietne, które zwiększają bioróżnorodność. Zieleń miejska nie tylko poprawia jakość życia w miastach, ale także przyczynia się do utrzymania bioróżnorodności, wpływa na charakter i wygląd naszych ulic oraz placów, kształtując przestrzeń, w której żyjemy. Serdecznie dziękuję za współpracę i pomoc we wszystkich działaniach na rzecz naszego wspólnego środowiska - pracownikom oraz dyrektorowi Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie - mówi przewodniczący zarządu osiedla Arkadiusz Gardiasz.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.