Gorące tematy
- 1 kwietnia 2023
- wyświetleń: 28630
Kolejką linową nad Jeziorem Goczałkowickim! Nowa atrakcja
Prima aprilis:
Nad Jeziorem Goczałkowickim, jednym z największych akwenów w Polsce, powstanie nowa atrakcja turystyczna - kolejka widokowa! Planowane połączenie zaczną budować wkrótce, a pierwsze przejazdy będą możliwe już w przyszłym roku.
Kolejka widokowa będzie miała swój początek w nowej wieży widokowej w Wiśle Małej, skąd rozpościerać się będzie przepiękny widok na jezioro i okoliczne krajobrazy. Z wieży turyści będą mogli wsiąść do specjalnie zaprojektowanej kolejki, która poprowadzi ich nad samą powierzchnią jeziora, oferując niezapomniane wrażenia wizualne.
Trasa kolejki będzie prowadziła aż na drugi brzeg jeziora! Po drodze turystów czeka kolejna atrakcja! W pobliżu Ptasiej Wyspy kolejka się zatrzyma na tzw. punkt widokowy, by można było zobaczyć jeden z największych i najważniejszych obszarów lęgowych ptaków w Polsce. Ptasia Wyspa to idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy chcą podziwiać dziką naturę z bliska i zobaczyć rzadkie gatunki ptaków.
Budowa kolejki widokowej to znakomity przykład rozwijania turystyki ekologicznej, która promuje zrównoważony rozwój i ochronę przyrody. Dzięki tej nowej atrakcji, turyści będą mieli szansę nie tylko podziwiać piękne krajobrazy, ale także dowiedzieć się więcej o bogatej faunie i florze jeziora i okolicznych lasów.
- Jeśli szukasz ciekawej i oryginalnej atrakcji turystycznej w Polsce, kolejka widokowa nad Jeziorem Goczałkowickim będzie idealnym wyborem. Przejażdżka nad pięknym jeziorem, w towarzystwie ptaków i przyrody, to doskonała okazja, aby odpocząć od codzienności i naładować baterie na kolejne dni. Budowa kolejki widokowej to także szansa na rozwój turystyki i gospodarki lokalnej - zapewnia inwestor, którym jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach.
Budowa kolejki linowej zrealizowana zostanie w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL. Projekt ten prowadzony jest od 2018 r. przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach, we współpracy z RDOŚ w Krakowie, Górnośląskim Kołem Ornitologicznym i Towarzystwem na rzecz Ziemi. Koszt projektu to 4,3 mln euro. Środki pochodzą z Programu LIFE Komisji Europejskiej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jednym z jego kluczowych zadań jest utworzenie infrastruktury turystycznej oraz edukacja na temat ochrony rybitwy rzecznej i ślepowrona w Dolinie Górnej Wisły.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.