Jak zaprojektować automatykę w inteligentnym domu?
Artykuł sponsorowany:
Smart Home to budynek wyposażony w innowacyjne systemy, które zwiększają wygodę w użytkowaniu oraz pozwalają obniżyć rachunki. Nie daj się ciągle rosnącym cenom energii i skorzystaj z najnowszych rozwiązań. Z prawidłowo rozplanowaną automatyką zyskasz całkowitą kontrolę nad swoim domem i będziesz mógł zarządzać większością sprzętów z poziomu tableta. Zwiększ swoje codzienne bezpieczeństwo i zadbaj o komfort wszystkich domowników — to sprawy, na które w dzisiejszym świecie zwraca się ogromną uwagę.
W swojej pracy już wielokrotnie udowodniliśmy, że jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia. Poznaj naszą ofertę i sprawdź wykonane przez nas realizacje. Napisz do nas, a zrealizujemy dla Ciebie indywidualny projekt automatyki budynkowej.
Automatyka domowa w nowoczesnej architekturze
Na pewno kiedyś już słyszałeś o funkcjach inteligentnego domu, ponieważ aktualnie to norma w nowoczesnej architekturze. Dom Inteligentny, Smart Hoouse czy też BMS to automatyka domowa, która pozwala na sterowanie urządzeniami z poziomu tableta — za pośrednictwem Bluetooth czy też poprzez połączenie z Internetem.
Postaw na najnowocześniejszy system w swoim domu, dostosowany do Twoich indywidualnych wymagań. Skontaktuj się ze specjalistami firmy EGOTECH, którzy zaproponują Ci przydatne funkcje — inteligentne i energooszczędne.
Systemy inteligentnego budynku — czym kierować się przy projekcie?
Chcesz zdalnie zarządzać temperaturą w domu, klimatyzacją, roletami albo wybranym sprzętem? A może interesuje Cię czujniki ruchu i światła oraz stacje pogodowe? Możliwości jest wiele! Większość inwestorów decyduje się na udogodnienia, które ochronią ich dom przed złodziejem, na przykład zdalnie sterowane rolety i sprawdzone systemy alarmowe. Inni skłaniają się ku technologiom, które zadbają o wygodę i optymalizację wysokości rachunków za energię — żarówki, sterowane gniazda sieciowe i gniazdka Smart Plug, zaawansowane technologicznie kamery oraz wszelkiego rodzaju czujniki (czujniki dymu, jakości powietrza, zalania wodą, światła albo też czujnik wilgotności).
Pamiętaj też, że część sprzętów może być konfigurowana zdalnie (Wi-Fi lub Bluetooth), a część na kablach sieciowych.
Ilość możliwych funkcji przyprawia Cię o ból głowy? Nie masz pojęcia, na jakie opcje się zdecydować? Co zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, a co zadba o Twoją wygodę w nowoczesnym domu? Zaufaj nam — służymy profesjonalnym doradztwem, popartym wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możemy przedstawić Ci sprawdzone rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.
Automatyka budynkowa — zalety
Nowoczesny dom powinien być skrojony na miarę preferencji inwestorów, więc też każda automatyka wyposażona jest w różne opcje. Smart dom to połączenie ergonomii i ochrony z zabawą. Dobrze zaprojektowane systemy pozwolą Ci zmieniać ustawienia z każdego zakątka świata.
Zastanawiasz się, czy to się opłaca? Oto kilka najważniejszych korzyści z inteligentnego domu:
zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych,
poprawa bezpieczeństwa,
lepszy komfort życia,
zwiększona ochrona środowiska naturalnego,
łatwe użytkowanie,
zdalny dostęp z każdego miejsca na świecie.
Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się najlepszym wykorzystaniem przestrzeni użytkowej, którą dzieli się na strefy — funkcjonalne oraz techniczne lub też dzienne i nocne. Ma to za zadanie jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną, aby ogrzać odpowiednie pomieszczenia.
Kolejną ważną cechą współczesnej architektury jest stworzenie takiego domu, który będzie wyposażony w rozwiązania smart home. Zapewni to wygodę oraz energooszczędność poprzez wykorzystanie innowacyjnym technologii, które na dodatek są zgodne z ekologią.
To wszystko pozwala odpowiednio ograniczyć wysokość rachunków za energię.
Przydatne funkcje w Twoim nowoczesnym budynku
Inteligentny budynek ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przy tworzeniu projektu instalacji należy więc przemyśleć to, jaką funkcję spełnia konkretny pokój.
Niektóre z możliwych funkcji dopasowanych do każdego pokoju:
salon: smart lighting, inteligentne głośniki,
kuchnia: sterowanie oświetleniem i urządzeniami kuchennymi,
Wszystkie udogodnienia, a także automatykę należy zaplanować już na etapie budowy domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować niektóre systemy w starszym budynku. Tak naprawdę w każdej chwili możesz zdecydować się na automatykę w Twoim budynku. Wszystkie systemy inteligentnego domu można też w każdej chwili rozszerzać o nowe funkcje.
Automatyka instalowana już w czasie budowy domu daje większe pole do popisu. Można wtedy postawić na instalację przewodową, bo kable będą zlokalizowane pod tynkiem.
W starszych budynkach wybrać można bezprzewodową instalację, która nie wymaga rozkuwania ścian. Taka modernizacja pozwala na proste przenoszenie instalacji, nawet w przypadku zmiany miejsca zamieszkania.
Wszystkie udogodnienia zarządzane są przez jeden system. Już teraz zaplanuj z nami automatykę w swoim budynku!