• 7 października 2024
  • wyświetleń: 1133

Mirosław Rozmus z Góry ukończył maraton Polish Bike Tour na 500 kilometrów!

To była emocjonująca walka z 36-godzinnym limitem czasu podczas Polish Bike Tour na 500 kilometrów! Człowiek wielkiej pasji - Mirosław Rozmus ukończył rajd na 9. miejscu!

Mirosław Rozmus z Góry zakończył maraton Polish Bike Tour na 500 kilometrów - 10.2024 · fot. Polish Bike Tour

Mieszkaniec Góry dołączył do nielicznego grona finisherów ROZJAZDU 500. W 34 i pół godziny dojechał na metę i uplasował się na 9 miejscu. Dodamy, że startowało 35 zawodników z całej Polski, a pan Mirosław był jedynym z powiatu pszczyńskiego! Wielkie brawa i gratulacje!

Dodamy, że trasa była bardzo trudna ze względu na warunki atmosferyczne: mżawka, chłód, śliska trasa.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wyprawa pana Mirosława w tym roku - w czerwcu przejechał 1200 km na rowerze dla swojego krajana Leosia Kucki. O tym wyczynie pisaliśmy tutaj: Mirosław z Góry promował zbiórkę na trasie Gdańsk - Sanok.

Następnie pokonał 880 km w maratonie zachód800 spod sztandaru Polish Bike Tour dla 7-letniej Madzi Komraus, która zmaga się z tzw. rybią łuską, chorobami serca i poważnymi alergiami pokarmowymi. Do mety dojechał we wtorek 6 sierpnia. Relacja tutaj: Misja dla Magdy i Madzi zakończona! Mieszkańcy gminy Miedźna ukończyli maraton "zachód800"

Kolejny rajd to ultramaraton rowerowy Polish Bike Tour 3200 km dookoła Polski. Ukończył go w piątek 30 sierpnia jako czwarty zawodnik w czasie 12 dni 23 godzin i 59 minut! Na trasie zachęcał do wsparcia zbiórki na rzecz małego Leosia z gminy Miedźna. Wyczyn relacjonowaliśmy w artykule: Mirosław z Góry ukończył ultramaraton rowerowy dookoła Polski dla Leosia!