
Wiadomości
- 18 marca 2025
- wyświetleń: 5195
[ZDJĘCIA] Trzy pokolenia kobiet wymieniały się doświadczeniami - warsztaty na Dzień Kobiet
Trzy pokolenia, ponad 60 kobiet z różnych miejscowości naszego powiatu, w różnym wieku, o różnych profesjach i poglądach wzięło udział w II Międzypokoleniowych Spotkaniach Kobiet, które Powiat Pszczyński zorganizował we współpracy z Centrum Społecznego Rozwoju i Powiatowym Centrum Organizacji Pozarządowych.
Panie, pracując metodą world café, szukały korzyści z rozwijania relacji międzypokoleniowych i odpowiedzi na pytania, co wpływa na dobrostan, dlaczego ważna jest potrzeba samorealizacji i bezpieczeństwa, w jaki sposób potrzeba miłości i przynależności kształtuje życie człowieka, a potrzeba szacunku i uznania wpływa na życie człowieka.
Kobiety zgodziły się w fundamentalnych kwestiach - bezpieczeństwo to zaufanie oraz możliwość szczerego wyrażania emocji i potrzeb, niezwykle ważne są relacje z innymi ludźmi oraz więzi rodzinne. Na nasz dobrostan wpływa także bycie zrozumianym, samoakceptacja i życiowy cel.
Spotkanie otworzył wicestarosta Damian Cieszewski, a prowadzącej spotkanie - psycholog dr Justynie Tulai oraz animatorkom z Centrum Społecznego Rozwoju podziękowała Barbara Bandoła z Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, z której inicjatywy z ubiegłym roku zapoczątkowano spotkania.
- Żeby zachować dobrostan, trzeba zadbać o odpowiedni rytm, przestać biegać, uważać na balans między pracą a życiem. Tego trzeba się uczyć całe życie. Warsztaty z psychologiem pozwoliły nie tylko poznać narzędzia pomagające w codziennym życiu, ale także poczuć się częścią silnej wspólnoty, która wzajemnie inspiruje się do dbania o swój dobrostan. Mądrość zbiorowa jest bezcenna - mówiła Barbara Bandoła.
Uczestniczki mogły oglądać wystawę "SENSoralia ŻYCIA" w ramach projektu realizowanego przez Klub Seniora w Suszcu. Seniorzy zapozowali przed obiektywem Justyny Czerwińskiej, która wykonała zdjęcia przedstawiające ich w niecodziennych charakteryzacjach i barwnych stylizacjach. Każda fotografia nawiązuje do pewnych wartości oraz mądrości, jakimi seniorzy chcą się podzielić z młodszymi pokoleniami. Każdy z seniorów został pomysłowo ucharakteryzowany zgodnie ze swoją osobowością, talentem, czy podejściem do życia. Podczas spotkania dostępne były także produkty z lawendy ze studzienickiego gospodarstwa "Lawenda pod lasem".
Zobacz także

31 marcaZwiązek Nauczycielstwa Polskiego organizuje spotkanie z Krystyną Szumilas w Pszczynie

[FOTO] Punkt kurierski Starostwa w Woli otwarty. Pierwsi klienci już składają wnioski

[ZDJĘCIA] Dzień Kobiet Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Starym Grancie

SponsorowanyKwiaty na Dzień Kobiet - prosto od producenta - Pszczyna, ul. Słoneczna 7 - zapraszamy!

[FOTO] Komedia "Damski biznes" na Dzień Kobiet w pckulu

Materiał partneraŚwiętuj Dzień Kobiet w dobrym stylu - Hotel Styl70 zaprasza!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.