• 2 września 2024
  • 3 września 2024
  • wyświetleń: 4194

[ZDJĘCIA] Sylwia Indeka z Jankowic najlepsza wśród kobiet na 12. Tyskim Półmaratonie!

12. Tyski Półmaraton przeszedł do historii. W niedzielę 1 września na starcie stanęło ponad 2,2 tys. zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Najlepsza wśród kobiet była pszczyńska zawodniczka Sylwia Indeka! Zobaczcie fotorelację!

12. Tyski Półmaraton - 01.09.2024
12. Tyski Półmaraton - 01.09.2024 · fot. tychy.info

Start zlokalizowany był nieopodal stadionu GKS Tychy, natomiast meta na bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ul. Edukacji. Trasa przebiegała ulicami miasta, a także dookoła Jeziora Paprocańskiego.

12. Tyski Półmaraton - 01.09.2024 · fot. pless.pl

Podczas 12. Tyskiego Półmaratonu rozegrano również bieg sztafetowy. Sztafeta składała się z dwóch osób, a wyniki podawano w trzech kategoriach; sztafety męskiej, kobiecej i mieszanej. W tej kategorii najszybsza była sztafeta męska Paweł Mularczyk i Jakub Bednarz. Rywalizację w sztafecie mieszanej wygrali Kaja Delewska i Paweł Iwan, a w sztafecie kobiecej Joanna Niedobecka i Alicja Małek.

W tym roku, tak jak w poprzednich edycjach, biegacze i kibice wsparli Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.